LHG-CREW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


LHG-CREW
 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB

Shko poshtë 
AutoriMesazh
3-x1T
Forumist
Forumist
3-x1T


Posts : 253
Join date : 25/06/2009
Age : 29
Location : G-Lan

SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB Empty
MesazhTitulli: SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB   SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB Icon_minitimeThu Jun 25, 2009 12:14 pm

SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB
SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB Samsung_32GB

Tani veçse kemi filluar të përshtatemi me modulet 6GB dhe 12 GB në memorien totale të sistemet tona të desktopit, por kapacitetet e këtilla papritmas janë të vogla.

Kur krahasohen me modulet më të fundit 32GB (Gigabajt) të cilat i gatoi Samsung, edhe pse nuk janë të dedikuara për desktop.

Sipas Samsung, ky është moduli i parë në botë 32GB DDR3 RAM, dhe është krijuar në procesin 50 n,. Një total prej 72 Gb(gigabit) DDR3 janë aranzhuar në një rresht prej nëntë pakove katërfishe të 16 Gb DDR3 në secilën anë të modulit, duke rezultuar kështu me memorie totale prej 32 GB. Dhe përveç kësaj për të shtyrë para kapacitet më të lartë, Samsung thekson se 32 GB RDIMM gjithashtu përmirëson xhirot për 20% dhe konsumon më pak energji, 1.35V në krahasim me modulet e mëhershme 1.5V.

Nuk është thënë ende ndonjë fjalë mbi çmimin apo datën e paraqitjes në treg. /www,pcworld.al /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.LHG-crew.hotgoo.net
 
SAMSUNG ME MODULIN E PARË NË BOTË DD3 ME 32GB
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Milioni i parë për Palm
» HP PRINTERI I PARË SHTËPIAK, I LIDHUR ME WEB
» NETBOOK: SAMSUNG N310
» Vjen ekrani më i mirë dhe më i hollë LCD nga Samsung

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
LHG-CREW :: ..::|LHG Center|::.. :: Te Rejat Rreth Teknologjise-
Kërce tek: