LHG-CREW
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


LHG-CREW
 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kohëzgjatja më e gjatë e baterisë për Lumia 800

Shko poshtë 
AutoriMesazh
3-x1T
Forumist
Forumist
3-x1T


Posts : 253
Join date : 25/06/2009
Age : 28
Location : G-Lan

Kohëzgjatja më e gjatë e baterisë për Lumia 800  Empty
MesazhTitulli: Kohëzgjatja më e gjatë e baterisë për Lumia 800    Kohëzgjatja më e gjatë e baterisë për Lumia 800  Icon_minitimeMon Nov 28, 2011 10:38 am

Numër jo i vogël i blerësve të smartphoneit të parë të Nokias me Windows Phone 7 është ankuar në kohëzgjatjen e shkurtë të baterisë së celularit. Sipas shumë prej tyre, bateria në Lumia 800 mezi mjafton për një ditë punë, për disa edhe më pak.

Rreth kësaj çështje u deklarua edhe prodhuesi finlandez. Sipas fjalëve të tija, shumica e shfrytëzuesve nuk kanë problem me baterinë. Prapëseprapë, kompania do të publikoi dy mbindërtime të softuerit që pritet të përmirësojnë kohëzgjatjen e baterisë. Mbindërtimi i parë do të publikohet gjatë dhjetorit, e i dyti në fillim të janarit, me cilën gjë edhe më tej do të përmirësohet efikasiteti, kohëzgjatja e baterisë dhe mënyra e mbushjes.

Mbindërtimi do të jetë në dispozicion përmes softuerit Zune të Microsoft, kanë thënë në Nokia. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.LHG-crew.hotgoo.net
 
Kohëzgjatja më e gjatë e baterisë për Lumia 800
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Topi gjatë votimit: Sot hapet rruga drejt Bashkimit Evropian

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
LHG-CREW :: ..::|LHG Center|::.. :: Te Rejat Rreth Teknologjise-
Kërce tek: